Чи можна годувати грудьми за гемолітичної жовтяниці?

На період лікування малюк відсторонюється від грудного вигодовування, тому що через грудне молоко антитіла (JgG) будуть надходити до дитини і жовтяниця буде посилюватися. Через 15-20 днів, після зникнення антитіл із молока, жінка може годувати грудьми.

Якщо він виникає, то іноді розвивається гемоліз – стан, коли еритроцити в крові руйнуються. А саме під час цього процесу і з’являється білірубін. Виходить, що годування грудьми при резус-конфлікті посилює перебіг жовтяниці.

Коли годування грудьми категорично забороняється Якщо у немовляти є захворювання обміну речовин і ферментопатії. Ці порушення характеризуються харчовою непереносимістю через відсутність будь-якого ферменту. До них належать: галактоземія, хвороба “кленового сиропу”, лактазна недостатність, фенілкетонурія.

Жовтяниця грудного вигодовування Цей вид жовтяниці з’являється, коли малюк не отримує достатню кількість грудного молока, що призводить до зневоднення і низького споживання калорій. Адекватна кількість молока збільшує перистальтику кишківника, що допомагає виділяти накопичення білірубіну.