Чи можна повторно захворіти на хелікобактер пілорі?

Інфекція хелікобактер пілорі дуже поширена серед населення, чи є сенс у лікуванні, якщо потім можна повторно заразитися? Так, повторне інфікування можливе, але відбувається не часто – приблизно 6 осіб зі 100 пролікованих набувають інфекції знову в разі недотримання правил профілактики.

Бактерії Helicobacter Pilory стійкі до багатьох ліків, знищити їх можна тільки за допомогою курсу антибактеріальних та інших препаратів. Тому капустяний сік та інші народні засоби не зможуть допомогти позбутися їх.

Причини рецидиву можуть бути різні. Можливо, ерадикація була проведена не в повному обсязі. Можливо, контроль був проведений невірно, або взагалі не проведений. Пацієнт думає, що пройшов курс лікування антибіотиками та позбувся інфекції, але на ділі не проведено ніякого контролю.

Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori, НР) – це бактерія, яка живе в шлунку і викликає там запалення. Вона легко виживає в найнесприятливіших умовах і стійка до впливу соляної кислоти. Обсіменіння Хелікобактер пілорі серед населення досить велике. Зустрічається вона у 70-80 відсотків людей.