Чи можна заразитися спідом, якщо кров потрапила на шкіру?

Якщо кров потрапила на неушкоджену шкіру, то немає ризику інфікування ВІЛ, оскільки шкіра є надійним бар’єром, на відміну від слизових оболонок. Якщо шкіра пошкоджена, інфікування можливе. Необхідно якомога швидше прибрати кров!

Імовірність проникнення вірусу через незагоєні подряпини та подряпини мізерно мала і може виникнути тільки в разі тривалого активного втирання доволі великої кількості інфікованої крові в ушкоджену шкіру неінфікованої людини (у реальному житті подібну ситуацію може бути створено тільки штучно!).

Що робити, якщо на шкіру потрапила чужа кров? Насамперед, необхідно змити кров водою або будь-якою іншою рідиною. Якщо на шкірі є ушкодження (травми), на які потрапила кров, необхідно обробити їх будь-якою спиртовмісною речовиною (розчин йоду, одеколон, алкоголь тощо).

ВІЛ зберігає свою активність у заморожених клітинах крові і в спермі багато років. А в засохлій крові може залишається “в живих” кілька тижнів. Тому він може досить довго вижити, наприклад, у шприці, яким робив собі укол заражений наркоман.