Чи можна зберігати пуповину дитини?

Нині пуповину можна зберегти відразу після пологів для подальшого виділення з неї стовбурових клітин – гемопоетичних та мезенхімальних.. Мезенхімальні стовбурові клітини здатні диференціюватися в клітини кістки, хрящової та жирової тканини, шкіри, судин, клапанів серця, міокарда, печінки.

Був час, коли пуповина та її кров вважалися медичними відходами. Сьогодні батьки збирають і зберігають пуповинну кров свого дитини, тому що вона багата на стовбурові клітини. Ці стовбурові клітини в даний час використовуються в багатьох методах лікування небезпечних для життя і складних захворювань.

Народженому малюкові пуповина вже не потрібна, тож її перерізають. Цей процес швидкий та безболісний; оскільки пуповина не містить нервів, дитина нічого не відчує. Пуповини зазвичай утилізують, якщо тільки сім'я не вирішить зібрати та зберегти пуповинну кров та/або тканину пуповини свого дитини.

Базовий договір на збереження пуповинної крові Збереження в Кріопробірки 79 000 – 59 000 руб. Рік зберігання біоматеріалу в кріопробірках 7000 руб.