Чи потрібно видаляти міліуми?

Міліуми не проходять – їх слід видаляти. Але робити це самостійно не варто: високий ризик занести інфекцію, і тоді дрібний вузлик може переродитися на запальний вугор і залишиться рубець. Лікування міліумів проводиться дерматологом: кісту розкривають та видаляють її вміст.

Міліуми вкрай рідко нагноюються, у разі можуть збільшуватися, запалюватися, хворіти. При спробі видавлювання травмується шкіра навколо, але міліум залишається на місці через щільну капсулу без вивідної протоки. При постійних спробах видалення міліумів у домашніх умовах можуть формуватися рубці.

Чому не можна видаляти міліуми самостійно? Просто видавити міліуми неможливо: у них відсутня перебіг, що з'єднує вміст кісти з поверхнею шкіри. Тому видалити ці ретенційні кісти можна, можливоТільки якщо їх проколоти: над верхівкою кісти зробити прокол і через нього видалити кератиново-сальну масу.

Єдиний спосіб боротьби з міліумами – це їхнє механічне видалення. Найпростіші способи видалення – одноразовою тонкою голкою або за допомогою спеціального інструменту, кюретки. Також для видалення лікар може використовувати скальпель, лазер та електрокоагулятор.