Чому аксолотль перетворюється на амбістому?

У цих личинок добре розвинена щитовидна залоза, але вона зазвичай не виробляє достатньо індукуючого метаморфози гормону тироксину. Однак, якщо переселити аксолотля в сухе і прохолодне середовище або знизити рівень води при домашньому розведенні, він перетворюється на дорослу амбістому.

Якщо переселити аксолотля у більш сухий та прохолодний клімат або знизити рівень води при домашньому розведенні, він перетворюється на дорослу амбістому. Перетворення аксолотля в амбістому можна викликати також додаванням до їжі або ін'єкцією гормону тироксину.

А це означає, що якийсь час він може проіснувати поза водою. Тобто аксолотля в принципі можна, можливо брати в руки, але тільки добре, щоб ці руки були мокрими і дуже обережними: аксолотль — тип досить слизький, він може вивернутися з ваших обіймів і впасти на підлогу, що не піде йому на користь.

Аксолотль Саме перетворення відбувається протягом кількох тижнів, при цьому зникають зовнішні зябра аксолотля, змінюється забарвлення та форма тіла. Але, як правило, аматорські спроби перетворити аксолотля в амбістому закінчуються смертю личинки.