Чому є блискавка, а грому немає?

Зарниця – Миттєві спалахи світла на горизонті при віддаленій грозі. При блискавицях гуркоту грому не чути через дальність, але можна побачити спалахи блискавок, світло яких відбивається від купово-дощових хмар (переважно їх вершин).

Грім – Звукове явище в атмосфері, що супроводжує розряд блискавки. Виникає внаслідок дуже швидкого підвищення тиску на дорозі блискавки, внаслідок нагрівання повітря електричним струмом Грім є вибуховою хвилею, яка при віддаленні від розряду блискавки вироджується у звукову хвилю.

Взимку повітряні маси містять набагато менше молекул води, що не перетворилися на краплі та сніжинки. Тобто зимові повітряні маси містять менше енергії, яка могла б виділитися в процесі конденсації та кристалізації та створити потужну циркуляцію повітря для утворення грозової хмари.

Звернемося до швидкості поширення світла (300 тисяч к/с) та звуку (331 м/c), звідси видно, що швидкість світла в рази перевищує швидкість звуку, а якщо врахувати, що блискавку ми спостерігаємо на певній відстані від неї, тому бачимо ми її раніше, тому що швидкість світла істотно вища за швидкість звуку. Знаєш відповідь?