Чому кишенькові гроші важливі?

Психологи і фахівці з фінансів вважають, що за грамотного підходу кишенькові гроші стають для дитини не розвагою, а інструментом, який навчить її фінансової грамотності. А ця навичка не менш важлива для дорослого життя, ніж уміння писати, читати і рахувати.

Кишенькові гроші допомагають дітям відчути себе самостійними, вільними, навчитися заощаджувати і брати відповідальність за свої покупки. Успішно прокачується навичка прийняття рішень – адже дитина сама визначає, на що витратить накопичення. Чим раніше, тим краще!

Мета кишенькових грошей – навчити дитину поводитися з грошима і правильно їх витрачати. Ці гроші дитина може використовувати на свій розсуд, не звітуючи перед батьками, адже суворий контроль над витратами з їхнього боку позбавляє володіння кишеньковими грошима сенсу.

Психологи, в більшості, вважають, що кишенькові гроші не можна давати за щось. Якщо батьки стимулюють дитину за отримання хороших оцінок, у неї формується неправильне ставлення до навчання. Вона починає старатися не тому, що усвідомлює важливість освіти. А просто тому, що хоче заробити.