Чому коли бджола вжалить вона вмирає?

Річ у тім, що в бджіл, на відміну від ос, кінчик жала зазубрений на зразок гарпуна. Якщо бджола встромила жало в пружну шкіру жертви, воно там застряє. Комаха, намагаючись звільнитися, просто вириває жало разом із частиною внутрішніх органів. Такі серйозні пошкодження і призводять до загибелі бджоли.

Чому бджола помирає після укусу Річ у тім, що жало у бджіл зазубрене, причому, щербини розташовані так, що витягти шип із тіла укушеної істоти неможливо. Після того, як бджола вжалила, вона намагається полетіти, залишаючи при цьому жало в місці укусу.

Їхні укуси (а точніше, вжалення) переносяться людиною особливо важко. Пояснюється це тим, що, на відміну від бджоли (а отрута цих комах дуже схожа за складом) оса не гине після укусу, а може вжалити кілька разів. Крім того, оси, на відміну від бджіл, досить агресивні й настирливі.

Від одного укусу комахи, що жалить, виникає короткочасний біль і печіння, а потім почервоніння і набряк у місці укусу. Набряк і почервоніння зазвичай минають через 1-5 днів. На обличчі, біля очей, набряк може триматися до 8 днів. Виявивши в місці укусу жало, обережно видаліть його з ранки (пінцетом або нігтями).