Чому не можна курити у квартирі?

Залишкові речовини осідають на меблях, стінах, килимах та інших поверхнях, з якими стикаються люди, що перебувають у приміщенні. Залишки диму можуть зберігатися в житлових приміщеннях навіть через два місяці після переїзду і генерального прибирання. Для захисту здоров’я людей потрібне середовище, на 100% вільне від тютюнового диму.

Згідно зі статтею 6.24 КпАП РФ куріння в місцях загального користування комуналки карається грошовим стягненням у сумі 500 – 1 500 рублів. Штраф за куріння у квартирі може бути значно більшим, якщо в результаті заподіяно шкоду здоров’ю або завдано фінансових збитків.

У власній квартирі палити можна, зокрема на балконі або лоджії. Але є нюанс: дим і запах не повинні заважати сусідам, проникаючи в їхні квартири через вентиляцію або відкриті вікна. Це вимога закону “Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення”.

Відповідно до ст. 12 Федерального закону від 23.02.2013 N 15-ФЗ <1> заборонено паління тютюну, споживання нікотиновмісної продукції або використання кальянів у ліфтах і приміщеннях загального користування багатоквартирного будинку, приміщеннях, що становлять спільне майно власників кімнат у комунальних квартирах.