Чому підвищується АТПО?

Рівень АТПО часто підвищується і при інших захворюваннях щитоподібної залози, наприклад, при ідіопатичному гіпотиреозі, аденомі та раку, крім того, при всіх видах аутоімунних захворювань, включно з ревматоїдним артритом, системним червоним вовчаком, інсулінозалежним цукровим діабетом, аутоімунною недостатністю.

Що може вплинути на результати: оперативне втручання; радіотерапію; медикаментозну терапію (зокрема, прийом тиреоїдних гормонів, йодовмісних препаратів, інтерферону, аміодарону, препаратів літію, естроген-прогестеронових препаратів або препаратів, що впливають на характер імунної відповіді).

Антитіла до ТПО – це білкові сполуки, чия дія спрямована проти ферментів, що відповідають за формування активної форми йоду, необхідної для синтезу тиреоїдних гормонів. Якщо антитіла до тиреопероксидази підвищені – це маркер наявності в організмі аутоімунних захворювань щитоподібної залози.

Іноді організм виробляє антитіла до рецептора гормону ТТГ (АТ до рТТГ), їх підвищення зустрічається не так часто. Підвищення рівня цих антитіл свідчить про схильність до розвитку аутоімунної патології щитоподібної залози в майбутньому (найчастіше йдеться про аутоімунний тиреоїдит, але не тільки.