Чому синяк стає коричневим?

Це відбувається через те, що гемоглобін починає розпадатися. Таке потемніння може тривати до п’яти днів. Продукти розкладання гемоглобіну – білівердин (зелений пігмент жовчі) і білірубін (жовто-червоний пігмент жовчі), тому приблизно на шостий день гематома зеленіє, а потім стає жовто-коричневою. Mar 19, 2021

У перші години після безпосереднього формування синець має багряно-червоний колір, який обумовлений оксигемоглобіном. Потім відбувається перехід оксигемоглобіну у відновлений гемоглобін, у зв’язку з цим синці змінюють свій колір на синьо-фіолетовий із багряним відтінком.

Жовтий або коричневий Якщо синяк досяг стадії жовтого або коричневого кольору, значить, він ось-ось повністю заживе. Макрофаги “дожовують” еритроцити, перетворюючи білівердин на гемосидерин і білірубін. Потім кров’яні тільця, що залишилися, або реабсорбуються, або виводяться з організму.

Години через 3-4 години кров згортається: синяк темніє і стає чорно-фіолетовим. 3. Протягом 10-14 днів гемоглобін, який міститься в згорнутій крові, розпадається. Синяк змінює колір: зеленіє, жовтіє, блідне.