Чому срібло золото і платину називають благородними металами?

Історія Назву “благородні метали” вони отримали завдяки високій хімічній стійкості (практично не окислюються на повітрі) і блиску у виробах. Золото, срібло, чиста платина і паладій мають високу пластичність, а решта благородних металів, до того ж, – дуже високу тугоплавкість.

Благородні метали – це ті метали, які не піддаються корозії та окисленню. Так само вони є рідкісними і тому зараховуються до дорогоцінних. Благородних металів всього 8 . Це: золото, срібло, платина, іридій, осмій, паладій, родій, рутеній.

Крім того, їх можна було ділити на частини, вони зручніші для перенесення і, зрештою, метали краще зберігаються, ніж шкури чи зерна, і не потребують їжі та догляду, як худоба. Ось тому метали й стають грошима. Згодом залізо і мідь замінюються золотом і сріблом.

Дорогоцінні метали Дорогоцінні (благородні) метали – рідкісні хімічні елементи, що не піддаються, на відміну від інших металів, корозії та окисленню. Крім того, вони мають певну ювелірну цінність через свій зовнішній вигляд – характерний блиск.