Чому треба спати саме вночі й неодмінно в темряві?

Мелатонін синтезується в епіфізі (шишкоподібній залозі) і регулює цикл сну-неспання. Нестача мелатоніну може призвести до ожиріння і розвитку серцево-судинних захворювань. Ви поставите запитання, який же головний стимул утворення мелатоніну? Відповідь буде досить простою – це темрява .Mar 8, 2021

Темрява в кімнаті – основа правильного сну. За міцний сон відповідає гормон мелатонін, він виробляється ендокринною залозою епіфізом і посилає мозку сигнали, що час відпочивати. Рівень мелатоніну природним чином підвищується щовечора з настанням темряви.

Тільки в нічний час у людини виробляється мелатонін – гармон сну, а також знижується температура тіла, чого не відбувається вдень. Люди зі змінним графіком роботи можуть приймати мелатонін перед денним сном. Фахівці рекомендують лягати до 23:00.

Спати при світлі дійсно шкідливо. Існує такий гормон сну – мелатонін. Він дуже чутливий до світла і у великих кількостях виділяється з 10-11 години вечора до 2-3 години ночі. При яскравому освітленні мелатонін руйнується, і ми повільніше засинаємо.