Чому у слові Прохання пишеться м'який знак?

§ 72. Буква ь пишеться для позначення м'якості приголосної, крім ч, щ (див. § 75), наприкінці слова, наприклад: пити, темрява, кінь, і в середині слова перед твердою приголосною, наприклад: молотьба, прохання, нянька, менше.

Прохання – "о" докорінно під наголосом, перевірки не потрібно; просити (перевірочне слово для приголосної "з" докорінно; дієслово, 2 відмінювання); "ь" пишеться у середині слова перед твердою згодою (не після приставок). Приклади на орфограми: 1. Косьба – косити ("ь" перед твердою згодою; згодна "с" докорінно).

М'який знак – Показник м'якості та форми слова М'який знак використовується на листі для пом'якшення попереднього приголосного звуку. Якщо ми чуємо м'який приголосний звук у середині чи на кінці слова, значить на листі в цьому місці після м'якого згідного слід писати м'який знак: бурулька, вісім, банька, мілина.

У школі пояснюють, як легко можна перевірити правильність написання дієслова: треба щодо нього поставити запитання «що робити?» або «що робить?» Якщо дієслово відповідає на перше запитання, то в ньому, як і в слові «робити», пишеться м'який знак, якщо він відповідає на друге запитання — то м'який знак не пишеться.