Чому в колі 360?

Число 60 стало основою для календаря Стародавнього Вавилона. Люди спостерігали, як по колу рухаються місяць і сонце, і вирішили, що рік складається приблизно з 360 днів. Тому коло вони розділили саме на стільки частин – по одному градусу на кожен день. Слово gradus у перекладі з латині означає “крок, щабель”.25 Sept 2019

Тому вавилоняни й розділили коло на 360 рівних частин, кожну з яких називають градусом (від лат. gradus – крок, щабель). Вважається, що вони ж винайшли найпростіший інструмент для вимірювання кутів – транспортир.

Одна пояснює цей вибір тривалістю року (365,25 дня), тобто Сонце за добу зміщується відносно зірок приблизно на 1°. За іншою версією, цей поділ пов’язаний із правильним шестикутником, вписаним у коло. Таку побудову виявили на клинописній табличці, знайденій 1936 року.

Один повний оберт відповідає куту в 360°. У прямому куті, таким чином, 90°, у розгорнутому – 180°. Причина вибору градуса як одиниці вимірювання кутів невідома. Одна з теорій припускає, що це пов’язано з тим, що 360 – приблизна кількість днів у році.