Чому в мережах із ізольованою нейтраллю застосовується захисне заземлення для забезпечення безпеки?

У мережах із ізольованою нейтраллю відключення пошкодженої ділянки мережі при однофазних замиканнях на землю або корпус (Тобто за наявності «землі» в мережі) зазвичай не застосовується, і установка за наявності такого замикання (про що сигналізують прилади контролю ізоляції) може продовжувати працювати.

Ціль захисного заземлення-знизити до безпечної величини напругу щодо землі на металевих частинах обладнання, які не перебувають під напругою, але можуть опинитися під напругою внаслідок порушення ізоляції електроустановок.

Призначення захисного заземлення – усунення небезпеки ураження струмом у разі дотику до корпусу електроустановки та інших неструминних металевих частин, що опинилися під напругою внаслідок замикання на корпус та з інших причин.

Як працює заземлення Струм рухається шляхом найменшого опору. Цей простий принцип лежить в основі роботи заземлення: наш шкірний покрив має більш високий опір, ніж металевий провід, тому при торканні поверхні під напругою струм відразу йде в землю, не завдаючи людині шкоди.