Чому в СРСР робили грановані склянки?

– Гранену склянку використовували у закладах громадського харчування – у їдальнях, у кафе. Його широкий обідок дозволяв добре мити склянку в посудомийних машинах.. Пам'ятаєте автомати з газуванням? Склянку [після використання] перевертали, натискали на денце, і завдяки цьому широкому обідку дуже добре мився краєчок.Sep 11, 2017

Завдяки своїм граням такий склянка набагато міцніше і може вціліти при падінні на бетонну підлогу з метрової висоти. Тому грановані склянки виробляються до цього дня і використовуються у закладах громадського харчування, а також у пасажирських поїздах (зазвичай із підсклянником).

У СРСР випускалося кілька варіантів гранчастої склянки з 10, 12, 14, 16, 18 та 20 гранями. Від кількості граней залежала вартість, так 10-ти гранний склянка коштувала 3 копійки, 16-ти гранний – 7 копійок, а 20-ти гранний – 14 копійок. Але обсяг склянки залишався однаковим: до скляного обідка – 200 мл, до країв – 250 мл.

Вірі Мухіної Скульптору Вірі Мухіній, автору композиції «Робітник та колгоспниця», приписують винахід гранчастої склянкиОднак вона лише удосконалила його форму, завдяки чому він став більш міцним і ідеально підійшов для радянської посудомийної машини, винайденої в 1940-х роках.