Чому Великдень плаваюча дата?

За правилом, Великдень святкується в першу неділю після весняного повного місяця. Весняним повним місяцем вважається перший повний місяць, що настав після дня весняного рівнодення, яке святкується 21 березня. Цього правила дотримуються як православні, так і католики.

Якщо ви не знаєте, чому щороку дата Великодня змінюється, то відповідь проста – це церковне свято вважається перехідним. Також корисно знати, що дата святкування Великодня щороку вираховується за місячно-сонячним календарем. Єдине, що дні Великодня не змінюються з року в рік. Його святкують у недільний день.

Повний Місяць = Молодик + 14. Якщо повний місяць раніше 21 березня (3 квітня), то великоднім вважається наступний повний місяць (тобто, до отриманого числа додається 30 днів). Якщо великодній повний місяць випадає на неділю, то Великдень святкують наступної неділі (тобто до отриманого числа додається 7 днів).

Це пов’язано з тим, що від дня Воскресіння Спаситель залишався на землі ще 40 днів, до середи шостого тижня після Великодня – цього дня відбувається останнє великоднє богослужіння. До цього дня ще зберігається урочисте оздоблення в храмах, а в богослужіннях можна почути про минуле свято.