Чому виділяється молозиво під час вагітності?

Гормон окситоцин сприяє виділенню молока. Він активується у відповідь на голос, запах або смоктання дитини. Протягом усієї вагітності вироблення грудного молока блокується підвищеним рівнем прогестерону до моменту народження малюка, після чого активується пролактин.

Дивно, але факт: молоко з’являється в грудях ще до народження дитини. Саме тому Ваші соски можуть почати виділяти трохи молозива (першого грудного молока), яке буде досить густим і липким. Іноді це відбувається вже на 14 тижні, але частіше все-таки трапляється на пізніх термінах вагітності.

Це пов’язано з рухом молозива протоками до соска. Не варто турбуватися, якщо молозиво під час вагітності не з’явилося. Це не означає, що у вас не буде молока. У багатьох молозиво з’являється тільки на другий-третій день після пологів.

Фізіологічні виділення з грудей Фізіологічні – прозорі або білі – виділення найчастіше з’являються в другому триместрі, але у деяких жінок можуть спостерігатися з 14 тижня. Вони не потребують лікування, їхня причина – гормональна перебудова молочних залоз, підготовка до вигодовування майбутнього малюка.