Чому виникають бронхоектази?

Виділяють дві основні групи причин розвитку бронхоектазів: вроджені – наявність у новонародженого змін у легенях унаслідок порушення формування бронхів плода, дефіциту альфа 1-антитрипсину та муковісцедозу. набуті – такі, що виникають у дітей або дорослих, унаслідок перенесених бронхолегеневих захворювань.

Чи можна вилікувати хворобу? Бронхоектаз – це хронічне прогресуюче захворювання, за якого якість життя хворих залежить від поширеності ураження легень, ступеня порушення легеневої функції, тяжкості та частоти загострень. Вилікувати цю хворобу не можна.

За бронхоектазу призначають сучасні антибіотики класу макролідів, щоб придушити патогенну мікрофлору, і β2-агоністи для усунення рефлекторних спазмів дрібних бронхів. Також ефективні муколітики, що розріджують слиз і полегшують його відкашлювання.

Легеня нижче ділянки обтурації (закупорки) перестає брати участь в акті дихання і спадається – формується ателектаз. Потім нижче місця закупорки в бронху розвивається запальний процес, до якого залучається і стінка, а згодом і утворюються бронхоектази.