Чому виникають нічні кошмари: причини та способи боротьби

Нічні кошмари – це лякаючі сновидіння, які можуть призвести людину до стану стресу та тривоги. Вони можуть викликати жахливі бачення, страшні істоти і жахливі ситуації. Багатьом людям доводиться стикатися з цим явищем, але не всі знають, що його виникнення пов'язане з низкою внутрішніх та зовнішніх факторів.

Однією з основних причин виникнення нічних кошмарів є стрес. У періоди підвищеної нервової напруженості наша свідомість і підсвідомість стають більш уразливими до негативних впливів. Стрес може бути викликаний різними ситуаціями: конфліктом на роботі, особистими проблемами, переживаннями або навіть надмірним навантаженням. Яка б не була причина, стрес впливає на нашу свідомість, підсвідомість та сон, викликаючи нічні кошмари.

Іншим фактором, що сприятиме виникненню нічних кошмарів, є фізичне здоров'я. Деякі захворювання, такі як посттравматичний стресовий розлад, апное сну та безсоння, можуть бути причиною кошмарів. Можливо, наші тілесні відчуття та стан здоров'я впливають на наші сновидіння, роблячи їх моторошними та неприємними.

Важливо знати, що нічні кошмари є нормальною частиною сновидінь будь-якої людини. Однак, якщо вони стають надмірно частими або впливають на ваші емоційний стан та якість сну, рекомендується звернутися за допомогою до фахівця. Психотерапія, зміна способу життя та регулярне заняття спортом можуть допомогти покращити сон та знизити частоту виникнення кошмарів.

ЗаголовокОпис
1Фізіологічні причиниВиникають через швидкий рух очей під віком під час сну
2Емоційний стресНічні кошмари можуть виникати внаслідок стресових ситуацій та тривоги
3Травматичні подіїЖахи можуть бути викликані переживаннями травматичного минулого або подій
4Ліки та наркотикиДеякі препарати та речовини можуть викликати кошмари під час сну
5Погане харчуванняДеякі продукти харчування, особливо перед сном, можуть сприяти виникненню кошмарів

Чому ночами мучать кошмари?

Депресія, тривоги, посттравматичний стрес – це головні причини постійних нічних кошмарів, що дублюються. У дорослих кошмарний сон може бути спричинений конкретним розладом сну.

Які захворювання спричиняють кошмари?

Часті нічні кошмари можуть свідчити про порушеннях у роботі серця, органів дихання, травлення та про неврологічні захворювання. Про це у розмові з URA.RU розповіла лікар-невролог, сомнолог Олена Царьова.

Чому сняться кошмари з психосоматики?

– Від чого виникають нічні кошмари? — Як свідчать останні дослідження, уві сні відбувається програвання наших повсякденних стресів. І, якщо людина не вміє правильно ці стреси переживати, то в снах наша психіка подає це у вигляді якихось образів, щоб це пережити і відправити до сховища.

Як лікувати нічні кошмари?

При лікуванні нічних жахів може бути показаний прийом снодійних, гормональні засоби (мелатонін), натуральні заспокійливі препарати (валеріана, меліса та ін.).