Чому виникають плями на Сонці?

Плями виникають унаслідок збурень окремих ділянок магнітного поля Сонця . На початку цього процесу трубки магнітного поля “прориваються” крізь фотосферу в область корони, і сильне поле пригнічує конвективний рух плазми в гранулах, перешкоджаючи в цих місцях перенесенню енергії з внутрішніх областей назовні.

Сонячні плями – це області, де температура плазми набагато нижча за середню температуру Сонця і становить близько 4000 градусів. А що нижча температура тіла, то менше світла і тепла воно випромінює, ось і здаються “холодні” області на Сонці для нас темними.

Чим плями на Сонці небезпечні для Землі Коли вона досягає верхніх шарів атмосфери, рентгенівське й ультрафіолетове випромінювання іонізують атоми, що призводить до так званого радіобекауту. Тобто відбувається порушення радіозв’язку над тими ділянками Землі, на які спрямовані потоки сонячної енергії.

Сонячні плями виглядають як області фотосфери зі зниженими температурою, випромінюванням, і газовим тиском і являють собою концентрації магнітного потоку з напруженістю поля 2000 – 4000 Гс. Вони складаються з одного або декількох темних ядер (тіней), оточених менш темною півтінню.