Чому віруси виділено до окремого царства?

І чому раптом треба було їх виділяти в окреме царство? А ось чому. На відміну від інших живих організмів, віруси не мають клітинної будови, а отже, і всіх характерних для клітин структур. А ще вони єдині, хто не вміє самостійно виробляти білок, головний будівельний матеріал всього живого.

Віруси складають особливе царство Vira, що займає проміжне становище між живою та неживою природою, і характеризуються надзвичайно малими розмірами (10 – 300 нм у діаметрі), облігатним внутрішньоклітинним паразитизмом, відсутністю самостійних білоксинтезуючих та генеруючих енергію систем.

Царство Віруси (Virus) Віруси (Virus – отрута) найпростіші неклітинні форми життя. Від неживої природи віруси відрізняються здатністю до розмноження, володінням спадковості та мінливості. Відкриті російським ботаніком Дмитром Івановським у 1892 році.

У вірусів немає власного обміну речовині для синтезу власних молекул їм необхідна клітина-господар. З цієї причини вони не здатні розмножуватися поза клітини. У той же час такі бактерії, як рикетсії та хламідії, незважаючи на те, що не можуть розмножуватися поза клітин господаря вважаються живими організмами.