Чому з’являються шишки?

Інфекції, пухлини, реакція організму на травму або ушкодження – все це може призвести до припухлостей, ущільнень або шишок на або під шкірою. Залежно від причини, гулі можуть різнитися за розміром і бути твердим або м’яким на дотик. На шкірі шишка може бути почервонілою або виразковою.

Шишка (лат. strobilus) – видозмінений пагін, що розвивається на кінцях гілок голонасінних рослин (хвойних і деяких інших) у вигляді маленьких утворень, вкритих лусочками. Різновид стробілів.

Ліпому ще називають “жировик”. Ліпома може утворитися на поверхні шкіри, а може й трохи глибше. Найчастіше вона являє собою невелику безболісну рухливу пухлину округлої форми. Зростає ліпома досить повільно, але за великих розмірів може провисати, тоді її називають “ліпомою на ніжці”.

Ліпома – м’яке новоутворення, що отримало в народі назву “жировик”. Найчастіше зустрічається на верхніх і нижніх кінцівках, але може з’являтися в інших ділянках тіла (спина, груди). Складається з жирової тканини, діаметр шишки варіює від кількох міліметрів до кількох сантиметрів.