Чому з’являються субкультури?

Для виникнення молодіжної субкультури необхідний збіг низки формувальних чинників, серед яких політичні, соціальні, економічні причини, поява технічних нововведень, культурні події, діяльність лідерів, піар через ЗМІ тощо.

Розвивалося постіндустріальне суспільство. У цей час почали зароджуватися молодіжні рухи, які не через відкрите протистояння – революцію чи бунт, а через культуру стали перевизначати своє місце в житті, відмовляючись від прямого й обов’язкового успадкування батьківського статусу. Так з’явилися субкультури.

Субкультури виникають, бо необхідні: вони дають можливість, особливо молоді та підліткам, проявити себе творчо, визначити своє місце в житті, знайти друзів. Молодіжні субкультури дуже потрібні для соціалізації особистості – це найголовніша роль субкультури в нашому суспільстві!

У 60% молоді в 14-15 років виникає потреба пошуку “племінної ідентичності”. Ідентичність – це стійке відчуття тотожності своєму реальному життєвому шляху та своєму місцю в суспільстві. Формування тотожності відбувається в процесі вибору професії, становлення моральних і політичних цінностей.