Хто харчується молюсками?

Серед комах молюсками спеціалізовано харчуються деякі жуки (Coleoptera). До них відносяться представники сімейства жужелиць (Carabidae), зокрема жуки роду Carabus, наприклад кримська жужелиця, кавказька жужелиця та багато інших.

За типом харчування молюски поділяються на фільтраторів, рослиноїдних, хижих, паразитів і падальщиків, і їхні раціони надзвичайно різноманітні. Рослиноїдні молюски харчуються водоростями. Одні з них харчуються мікроскопічними нитчастими водоростями, які вони зішкрябують за допомогою радули з різних поверхонь.

Більшість черевоногих харчується рослинною їжею або органічними залишками, але є серед них хижі та паразитичні види, а також фільтратори. На території Росії в прісних водоймах поширені ставовики. У травній системі черевоногих молюсків є особливий орган для добування їжі – радула або терка.

Молюски, що мешкають у воді, не тільки становлять більшу частину бентосу і відіграють роль ланок у харчових ланцюгах водойм, а й є найважливішими біофільтраторами. Завдяки двостулковим молюскам прісна і солона вода очищаються від органічних елементів і важких металів, які молюски накопичують у своєму тілі.