Хто контролює домашній арешт?

Ініціатива обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту виходить від слідчого. За наявності підстав для обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту слідчий (дізнавач) виносить постанову про порушення перед судом клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.21 Jul 2022

Чи можна спілкуватися, наприклад, із тещею? Людина, поміщена під домашній арешт, як правило, не має права спілкуватися з іншими людьми, крім найближчих родичів, а також слідчого, адвоката і співробітника ФСВП.

Розглянувши клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, суддя виносить одну з таких ухвал: 1) про обрання щодо підозрюваного чи обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту; 2) про відмову в задоволенні клопотання.

Домашній аре́ст – запобіжний захід, що полягає в обмеженні особи, яка перебуває під домашнім арештом, у вільному пересуванні. Виконується в межах житлового приміщення, в якому ця особа постійно проживає на законних підставах. Як запобіжний захід застосовується в альтернативі тримання під вартою.