Коли можна прибирати дренаж із рани?

Дренажну трубку зазвичай витягують, коли об’єм рідини, що відокремлюється, менший за дві столові ложки на день. У місці виходу трубки накладається пов’язка. Вона захищає відкриту рану від потрапляння інфекції. Шви знімаються через 7-14 днів після операції.

Дренаж зазвичай залишається на місці, доки кількість дренажної рідини з нього за 24-годинний період не зменшиться до певного об’єму (як правило, менш як 30-100 мл), хоча деякі хірурги видаляють дренаж у визначений час після хірургічної операції (це може варіювати від 1 дня до більш ніж одного тижня).

Методи дренування При цьому в рані розміщують марлеві або гумові смуги (турунди), які забезпечують відведення рідини в перев’язувальний матеріал, не даючи шкірним краям рани злипатися й перешкоджати цьому; ключову роль при цьому відіграє сила тяжіння або капілярні властивості гігроскопічної пов’язки.

Починаючи з наступного дня, під час перев’язки лапаротомної рани проводять промивання дренажної трубки антисептиками. Можна використовувати розчин 3% борної кислоти або водний розчин хлоргексидину.