Коли не можна здавати кров на донорство?

Найпоширенішими заборонами є: нанесення татуювання, пірсинг або лікування голковколюванням (120 календарних днів), ангіна, грип, ГРВІ (30 календарних днів після одужання), період вагітності та лактації (1 рік після пологів, 90 календарних днів після закінчення лактації), щеплення.

Не можна здавати кров за наявності застуди, грипу, ангіни, герпесу, розладу шлунка та будь-якої іншої інфекції. Не можна здавати кров протягом 6 місяців після нанесення татуювання або пірсингу.

За 48 годин до візиту у відділення переливання крові не можна вживати алкоголь, а за 72 години – вживати ліки, що містять аспірин і анальгетики. Зранку потрібно легко поснідати, а безпосередньо перед процедурою донору покладено солодкий чай. Також за годину до здачі крові слід утриматися від куріння.

Донорство не завдає шкоди організму здорової людини, а кроводачі не можуть викликати звикання. Багаторічні спостереження за донорами, які здають кров упродовж тривалого часу, не виявили в них жодних відхилень, пов’язаних із кроводачами.