Коли підвищується КФК?

Збільшення креатинкінази в крові свідчить про пошкодження м’язів унаслідок фізичних навантажень, травм або патологічних процесів. Причинами підвищення креатинкінази в крові можуть бути міопатії, м’язова дистрофія, рабдоміоліз – прискорений розпад м’язової тканини.

В основі диференціального діагнозу лікаря, який виявив підвищені значення креатинкінази за референтною методикою, насамперед лежать такі захворювання і стани: гострий інфаркт міокарда, гострий інсульт, ідіопатичні запальні міопатії, гіпотиреоз, варіанти паранеопластичного синдрому [11].

Активність креатинкінази залежить від віку, статі, раси, м’язової маси та фізичної активності. Надходження креатинкінази в кровотік у великих кількостях відбувається під час ушкодження клітин, що її містять.

Біохімічний аналіз крові КФК дає змогу виявити збільшення активності креатинкінази через 4-8 годин після інфаркту міокарда, максимум досягається через 12-24 години, зниження рівня відбувається через 2-4 дні. Величина активності CK, як правило, корелює з тяжкістю і поширеністю інфаркту міокарда.