Коли виникають паводки?

Паводок – фаза водного режиму річки, що може багаторазово повторюватися в різні сезони року, характеризується інтенсивним зазвичай короткочасним збільшенням витрат і рівнів води та спричиняється дощами або сніготаненням під час відлиг.

Відбуваються паводки найчастіше у весняний і літній періоди, коли можливі дощі накладаються на танення снігу та льодовиків, внаслідок чого рівень води в річках піднімається. Іноді трапляються паводки і в осінній період, якщо у верхів’ях річок починаються рясні дощі, що спричиняють підтоплення в пониззі.

Паводок – явище не сезонне і не регулярне, яке може статися коли завгодно. Наприклад, через рясні опади. У випадку з паводком рівень води в річці піднімається різко, несподівано і на короткий час. Повінь – це стихійне лихо, наслідки підйому води в річці, озері або морі.

Повені трапляються на багатьох річках Західної Європи – Дунаї, Сені, Роні, По та інших, а також на річках Янцзи та Хуанхе в Китаї, Міссісіпі та Огайо в США. На території колишнього СРСР великі повені спостерігалися на Дніпрі (1931), Волзі (1908 і 1926) і в Росії на Амурі (2013).