Куди бігти від ядерного вибуху?

Після вибуху негайно треба знайти укриття. Головний критерій – хвилинна доступність. Якщо поруч немає спеціально облаштованого укриття, найкраще підійде підвал або центр великих бетонних будівель з мінімальною кількістю вікон і дверей.

Найкращим укриттям у разі ядерного вибуху стане якомога глибший підвал. За словами експерта, він повинен мати міцні бетонні стіни, здатні перенести вибух та ударну хвилю. У такому підвалі більше шансів, що всередину не потрапить нове повітря з радіоактивним пилом і електроніка не вигорить.

д. Укриттям може бути як підвал, так і приміщення всередині будівлі з міцного матеріалу: цегла, цемент, земля краще зупиняють радіацію, ніж дерево, гіпсокартон або тонкий листовий метал. Як укриття всередині будівлі краще вибирати туалет, ванну або комору, розташовані далі від зовнішніх стін і даху.

Лягайте на землю. Якнайшвидше знайдіть заглиблення або виступ, за яким можна сховатися від ударної хвилі та уламків. Спробуйте закрити всі відкриті частини тіла: ляжте ногами в бік вибуху, обличчям донизу, підкладіть руки під себе. Прикрийте вуха навушниками, рот і ніс маскою, тканиною або хусткою, дихайте через них.