Скільки років триває штучний кришталик і як його доглядати

Штучний кришталик – це лінзовидний протез, що імплантується в око, який використовується для заміни природного кришталика під час операції на катаракту. Головним завданням штучного кришталика є відновлення функції візуального апарату та забезпечення ясного зору у пацієнта.

Однією з головних турбот, що стоять перед пацієнтом, є питання довговічності штучного кришталика. Існує безліч різних видів штучних кришталиків, які розрізняються за оптичними властивостями та матеріалом, з якого вони виготовлені. Всі вони розроблені з урахуванням високих стандартів якості, проте тривалість їхньої служби може різнитися залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та умов експлуатації.

У середньому штучному кришталику можна довіряти протягом десятиліть. Однак, варто зазначити, що з часом рівень якості зору може змінитися, і можуть виникнути додаткові проблеми, такі як глаукома або розвиток нової форми катаракти. Тому важливо відвідувати лікаря регулярно і проходити контрольні огляди, щоб вчасно виявити і вирішити всі проблеми, що виникають.

Як довго служить штучний кришталик
Матеріал кришталикаТривалість служби
Поліімідний10-15 років
Акриловий15-20 років
Силіконовий20-25 років

Одне з найчастіших питань, які ставлять пацієнт на консультації: «Як довго може прослужити штучний кришталик?». Сучасні інтраокулярні лінзи не мають терміну придатності – На відміну від протезів, які через 15-20 років потрібно міняти знову, штучна лінза заміни не потребує.

Скільки разів можна міняти штучний кришталик ока?

На відміну від перших зразків, сучасні ІОЛ мають практично необмежений термін експлуатації. Тому причиною повторного втручання неспроможна стати старіння моделі. Лікар-офтальмолог, кандидат медичних наук.

Скільки років прослужить штучний кришталик ока?

Більшість практикуючих офтальмологів оцінюють термін дії (придатності) штучного кришталика ока при катаракті в 200-300 років. Це означає, що операція робиться лише один раз у житті.

Чи можна вдруге змінювати кришталик у вічі?

Найчастіші причини для повторної заміни кришталика – пошкодження утримуючих елементів інтраокулярної лінзи, пошкодження тканин очінеправильний розрахунок сили лінзи або неправильний вибір типу лінзи. Реімплантація лінзи може знадобитися на операційному столі або будь-коли після операції.

Що не можна робити зі штучним кришталиком?

Що робити не можна після заміни кришталика перші 30 днів – не займатися важкою фізичною роботою, не відвідувати лазню та сауну, не наносити макіяж на очі.