Як працює лазер для видалення волосся: принципи, переваги та обмеження

Лазерне видалення волосся – це сучасна технологія, яка дозволяє позбутися небажаного волоскового покриву на тілі та обличчі. В основі цього методу лежить використання лазерного випромінювання, яке поглинається меланіном – природним пігментом волосся. Коли лазерний промінь потрапляє на волосяний фолікул, він перетворюється на тепло і руйнує фолікул в основі волосся.

Принцип роботи лазерного видалення волосся ґрунтується на вибірковому поглинанні світла пігментом волосся та нагріванні його. У процесі процедури спеціальний пристрій надсилає короткочасні імпульси лазерного випромінювання на поверхню шкіри. Лазерний промінь проникає всередину волоскового фолікула, що містить пігмент меланін. Тепло, що створюється випромінюванням, руйнує волосяний фолікул, роблячи його нездатним до подальшого зростання волосся.

Однак для досягнення максимального результату потрібно кілька сеансів процедури, оскільки волосяні фолікули можуть знаходитись у різних фазах росту. Лазерне видалення волосся ефективне для людей з темним волоссям та світлою шкірою, оскільки високий контраст між кольором волосся та кольором шкіри вибирає найбільш ефективні налаштування лазера.

Як працює лазер для видалення волосся
Лазерна епіляція є одним із найефективніших і найпопулярніших методів видалення небажаного волосся на різних частинах тіла. Вона ґрунтується на використанні лазерного випромінювання для руйнування волосяного фолікула.
Процес лазерної епіляції відбувається в такий спосіб. Спеціальний лазер генерує вузький пучок світла, що поглинається пігментом меланіном, що міститься у волоссі.При поглинанні енергії лазерного випромінювання, меланін перетворюється на тепло, яке руйнує волосяний фолікул.
Лазерна епіляція ефективна тільки для волосся, яке знаходиться в стадії зростання, тому що саме в цьому періоді воно містить більше меланіну. Тому потрібно проводити кілька сеансів лазерної епіляції через певні проміжки часу для видалення всіх волосся.
Однією з головних переваг лазерної епіляції є її довготривалий ефект. Після кількох процедур більшість волосяних фолікулів повністю руйнуються і більше не виробляють нове волосся. Однак, можлива поява нового волосся протягом тривалого часу, але воно буде тонким і світлішим.
Лазерна епіляція є безпечною процедурою при правильному використанні та проведенні кваліфікованим фахівцем. Однак, як і будь-який медичний процес, вона може викликати деякі побічні ефекти, такі як почервоніння та набряклість шкіри, тимчасова поява коричневих плям або параепілярного дерматиту.

У чому мінуси лазерної епіляції?

Основним мінусом епіляції лазером є обов'язкова контрастність волосся та шкірних покривівщоб меланін, що міститься у волоссі, а не в шкірі, поглинав лазерне випромінювання. Так, наприклад, у разі темного волосся на темній шкірі або світле (руде) волосся на світлій шкірі бажаного ефекту практично не досягається.

Що відбувається після видалення волосся лазером?

Методика заснована на дії світлової енергії на волосяні фолікули. Промінь світла проникає всередину цибулин, нагріваючи їх і руйнуючи меланін, що міститься в них. В результаті фолікул повністю руйнується, а саме волосся випадає через 10-14 днів.

Чому лазер не видаляє волосся назавжди?

Також варто пам'ятати про те, що жоден лазер не видаляє назавжди 100% волосся, оскільки постійно проростає волосся, яке було неактивне в період курсу. Також, пушкове і сиве волосся не видаляється через відсутність у них меланіну.

Скільки разів потрібно зробити лазер щоб волосся перестало рости?

У середньому потрібно пройти 6 – 8 сеансів, щоб позбутися 90% рослинності.