Як правильно промивати ніс сольовим розчином новонародженому.

Промивання носа сольовим розчином є ефективним способом очищення носових ходів у новонароджених. Ця процедура допомагає впоратися із закладеністю носа, секрецією слизу, а також із симптомами застуди чи алергії. Правильне проведення процедури дозволить вашому малюку легше дихати і запобігатиме розвитку ускладнень.

Важливо розуміти, що новонароджені не вміють дмухати носом, тому очищати носики необхідно м'якими способами. Сольовий розчин є безпечним та ефективним засобом для цієї мети. Він створюється шляхом розведення столової солі в кип'яченій воді, та її склад близький до фізіологічного розчину, що мінімізує ризик подразнення носових слизових оболонок.

Щоб правильно промити носик вашої дитини сольовим розчином, покладіть його на спину або нахиліть трохи вперед. Потім, за допомогою небулайзера або спеціальної краплевиці, введіть розчин в одну ніздрю, поки він почне витікати з іншої ніздрі. Повторіть процедуру для іншої ніздрі. Пам'ятайте про делікатність носових ходів малюка, тому не забувайте дотримуватися гігієни і не намагайтеся очистити ніс надто глибоко.

Як промивати ніс сольовим розчином новонародженому
Для промивання носа новонародженому з використанням сольового розчину вам знадобиться:
  • Фізіологічний розчин (сольовий розчин) або спеціальний сольовий розчин для промивання носа.
  • Шприц без голки об'ємом 2-5 мл або аспіратор для немовлят.
  • Газові тампони, ватяні палички або спеціальні насадки для промивання носа.
  • Олія для пом'якшення скорин у носі (при необхідності).
Кроки для промивання носа новонародженому:
  1. Підготуйте всі потрібні матеріали.
  2. Помістіть дитину в горизонтальне положення на спині, підклавши маленьку подушку під головку. При необхідності ви можете попросити помічника, щоб він тримав дитину за руки.
  3. Візьміть шприц без голки або аспіратор та заповніть його фізіологічним розчином.
  4. Обережно введіть шприц або аспіратор у ніздрю дитини, яка знаходиться вище, і нахиліть його голову в цей бік. Не вводіть інструмент глибше 1-2 см.
  5. Натисніть повільно та акуратно на шприц або аспіратор, щоб витягнути слиз з носа дитини.
  6. Повторіть процес з іншою ніздрею.
  7. При необхідності нанесіть трохи олії на ватний тампон або насадку для пом'якшення скоринок усередині носа.
Корисні поради:
  • Проводьте промивання носа новонародженому до годування або через 1-1,5 години після годування, щоб уникнути блювотних реакцій у дитини.
  • Не забудьте дотримуватись заходів гігієни: перед промиванням носа добре вимийте руки, використовуйте стерильні матеріали, не використовуйте один інструмент для декількох дітей.
  • Якщо дитина плаче або чинить опір, підтримуйте її і втішайте. Заохочуйте його після процедури.
  • Якщо у дитини з'являються якісь реакції (підвищена температура, слабкість, порушення дихання тощо), негайно зверніться до лікаря.

Почергово в кожен носовий хід вводиться розчин для промивання (зі спринцівки, флакона або шприца), після чого вміст витікає самостійно, а потім дитина ще й виморковує носа. 🙌В якості профілактичного заходу достатньо промивати ніс через день або, якщо дитина схильна до утворення скоринок, щодня.8 черв. 2022 р.

Скільки разів можна капати сольовий розчин у ніс новонародженому?

Перед промиванням носа покладіть малюка на бік або тримайте його вертикально.Закапайте 1-2 краплі розчину в кожну ніздрю, або зробіть 1-2 впорскування (якщо це спрей). Повторюйте процедуру 2-3 рази на день.

Як робити промивання носа Новонародженому?

Маля до 2 років слід укласти на спину, обережно очистити йому ніс скрученими джгутиками з вати (ватного диска), змоченими у кип'яченій воді. Після цього в кожну ніздрю закапати по 1-2 краплі фізрозчину чи морської води. Через пару хвилин скоринки в носу розм'якшуються та витягуються аспіратором. Збережена копія

Як промити ніс дитині 1 місяць?

Як чистити ніс? Не варто використовувати для чищення носа дитини сірники або інші палички, на які накручують вату, вата може залишитися в носових проходах, а сірник пошкодити ніжну слизову оболонку. Ніс очищають ватним щільно скрученим джгутом, повертаючи його в носових ходах навколо осі.