Як правильно садити гладіолуси, щоб вони не падали: поради та рекомендації

Якщо у вас є сад або город, ви, мабуть, вже знайомі з гладіолусами – чудовими квітами з розкішними суцвіттями. Однак, незважаючи на їхню красу, гладіолуси можуть стати причиною головного болю, коли вони схиляються і падають. Що ж можна зробити, щоб запобігти цьому?

Садаючи гладіолуси, важливо забезпечити їм правильну підтримку, щоб вони залишалися вертикальними та привабливими протягом усього сезону. Першим кроком є ​​вибір правильного місця для посадки. Гладіолуси віддають перевагу сонячним місцям з добре дренованим грунтом, тому виберіть ділянку, де вони отримають максимальну кількість сонячного світла і воду, що не застоюється.

Після вибору місця, наступним кроком стане підготовка ґрунту. Гладіолуси потребують родючого ґрунту, тому перед посадкою рекомендується додати органічні добрива або компост для збагачення ґрунту. Також, перед посадкою необхідно очистити ділянку від бур'янів та уламків інших рослин.

При самій посадці гладіолусів дуже важливо правильно розставити цибулини, щоб вони не схилялися. Рекомендується садити гладіолуси щільно, але не надто глибоко – приблизно на глибину двох довжин цибулини. Якщо цибулини саджати занадто щільно, вони стикаються один з одним і рослини можуть стати схильними до падіння. Якщо ж цибулини саджати надто глибоко, стебла витягуватимуться у пошуках сонячного світла, що також може призвести до падіння.

Як правильно садити гладіолуси щоб вони не падали
СезонПідготовка ґрунтуПосадка цибулинУкриття на зимуПідтримка
ВеснаРозповсюдження підбадьорення грунту з додаванням органічних добривСідають цибулини на глибину 10-15 см з відстанню 15-20 см між нимиНе вимагаєтьсяНе вимагається
ЛітоПідтримують ґрунт у вологому станіВстановлюються опори для підтримки стебел, зв'язуються гладіолуси
ОсіньВкриваються шаром сухого листя або соломи для захисту від морозів

Як красиво і правильно посадити гладіолуси?

Дуже красиво гладіолуси поєднуються з однорічними рослинами Високі стрілоподібні квіти висаджують широкою лінією вздовж доріжок, на передньому плані розміщують літники. З яскравими гладіолусами відмінно поєднується лобелія чи резеда. З світлішими сортами можна посадити кольорові петуньї, чорнобривці або шафран.

Що люблять гладіолуси під час посадки?

Гладіолуси люблять родючий, багатий на органіку, легкий, пухкий грунт з нейтральною реакцією середовища (рН 6,8 – 7,0). На важкому глинистому та кислому ґрунті ці квіти не зростатимуть. У таких умовах вони можуть взагалі не зацвісти, і їх бульбоцибулини до осені просто загинуть або страждатимуть від грибних хвороб.

Як правильно садити гладіолуси у відкритий ґрунт?

Невеликі цибулини сади на глибину 2-3 см, великі – на 5-6 см втечею вгору. Між кожним майбутнім гладіолусом має бути відстань 20 см. Цибулини найкраще присипати шаром піску, а потім ґрунтом. Догляд за гладіолусами досить простий.