Як визначити якість встановленої зубної пломби: важливі ознаки та поради

Пломбування зубів — одна з найпоширеніших процедур стоматології, яка дозволяє відновити зуб після видалення каріозної порожнини. Однак, як у будь-якій медичній сфері, помилки у роботі лікаря не завжди виключені. Для пацієнта важливо вміти визначити, чи правильно поставлена ​​пломба, щоб вчасно помітити проблеми та уникнути наслідків.

Існує кілька ознак, куди слід звернути увагу після відвідин стоматолога. По-перше, зовнішній вигляд пломби: вона має бути рівною, без видимих ​​тріщин та виступів. Пломба повинна бути гладкою на дотик, не викликати болючих відчуттів при дотику язиком або іншими предметами. Якщо пломба має шорстку поверхню або викликає дискомфорт, можливо, вона була неправильно поставлена.

Ще однією ознакою неправильної пломби є проблема із прикусом. Якщо після пломбування зуб сильно контактує з протилежним зубом, це може спричинити біль і дискомфорт при жуванні їжі. Якщо такі симптоми очевидні, має сенс звернутися до свого лікаря для корекції пломби та відновлення правильного прикусу.

Як зрозуміти, чи правильно поставили пломбу
Ознаки правильно поставленої пломбиОзнаки неправильно поставленої пломби
Пломба не відшаровується і не відклеюється від зубаПломба відшаровується або відклеюється від зуба
Пломба має рівну поверхнюПломба має нерівну поверхню
Пломба не викликає болюПломба викликає болючі відчуття
Розмір та форма пломби відповідають зубуРозмір та форма пломби не відповідають зубу
Пломба щільно прилягає до зубаПломба не щільно прилягає до зуба

Як зрозуміти, що погано зробили пломбу?

Порожнечі, мікротріщини, що нависають краю – Це ознаки безграмотного лікування. Такі пломби не протримаються довго. До того ж під краями, що нависають, будуть накопичуватися залишки їжі, які неможливо вичистити щіткою або ниткою.

Як зрозуміти, що поставили хорошу пломбу?

9 ознак гарною реставрації Ніяких плоских пломб, схожих скоріше на «латки»! Відсутні тактильно відчуваються межі між композитними та природними тканинами зуба, немає країв, що нависають. пломби. Здоровий стан ясен у галузі проведеного відновлення. Так звана рожева естетика.

Як зрозуміти що з пломбою щось не так?

Перевірити це можна так: зімкніть зуби, спробуйте посунути нижньою щелепою вліво, вправо, вперед (не відкриваючи широко рота). Якщо рухи такі ж, як і до постановки пломби, то все добре. Якщо ви відчуваєте, що пломба заважає зміщувати нижню щелепу в якийсь бік, то обов'язково повідомте про це лікаря.

Як має відчуватися пломба?

Пломба не повинна відчуватися та змінювати прикус. Не соромтеся говорити про дискомфорт свого лікаря – часом завершальний етап обробки пломби може займати навіть більше часу, ніж видалення каріозних порожнин і накладення пломбувального матеріалу. Після лікування через 1,5-2 години закінчує свою дію анестезія.