Яке випромінювання вбиває мікроби?

Відомо, що ультрафіолетове випромінювання (з довжиною хвилі 200-400 нанометрів) вбиває бактерії та віруси, руйнуючи зв’язки в їхній ДНК, завдяки чому його застосовують для знезараження медичних приладів та інструментів.11 Feb 2018

Перший засіб для боротьби з мікробами – антисептики: спирт, хлорка тощо. Антисептики діють бактеріостатично, тобто не вбивають мікробів остаточно, але блокують їхнє розмноження та пересування. Але щойно їхній вплив припиняється, мікроби знову повертаються до життя. Другий засіб – антибіотики.

Велике практичне значення має здатність ультрафіолетових променів вбивати різні бактерії (так звана бактерицидна дія). Ця дія особливо інтенсивно виражена в ультрафіолетових променів із довжинами хвиль менш як (265 – 200 mμ). Бактерицидна дія світла пов’язана з впливом на протоплазму бактерій.

Активним інгредієнтом у складі всіх антисептиків, санітайзерів і дезінфекторів є антибактеріальний агент – це активна речовина, що знищує хвороботворні бактерії, а також віруси або контролює їхнє розмноження. Зазвичай такими агентами є – спирт, триклозан, хлоргексидин і хлорксиленол.