Які луки переважають у Білорусі?

Більшу частину лісів складають хвойні та широколистяно-хвойні: ними зайнято близько 60% від загальної площі лісового масиву. На півночі розташована більша частина ялинників, рідше вони трапляються в центральній Білорусі – там переважає сосна. Із дрібнолистяних лісів широкого поширення набули березняки.

Заплавні луки в Білорусі займають трохи більше 5 % від загальної площі луків. Найширше вони представлені в Поліссі й характеризуються одноманітною за видовим складом рослинністю. У центральній частині заплави в їхньому складі переважають злаки та різнотрав’я. Ці луки є найбільш цінними сінокосами.

До першої групи можна віднести такі трави, як чистотіл, чемериця лобеля, чорнобиль, деревій, пижмо, м’ята перцева і навіть часник. До другої групи – лепеха, волошка синя, оман, конюшина лучна. До третьої групи належить лохина, гриб чага, ісландський мох, овес тощо.

У сучасному рослинному покриві Білорусії налічується близько 1600 вищих рослин. Серед них виділяють плауни (Lycopodiophyta), хвощі (Equisetopsida), папороті (Pteridophyta), голонасінні (Gymnospermae), покритонасінні (Magnoliophyta). Видове різноманіття включає близько 1000 грибів, 350 лишайників, 400 мохів.