Які основні особливості розгляду справ судом присяжних?

Під час судового розгляду кримінальної справи присяжні засідателі вирішують тільки питання: 1) чи доведено, що мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачуються підсудні; 2) доведено, що це діяння вчинили підсудні; 3) чи винні підсудні у вчиненні цього діяння.

Суд присяжних розглядає кримінальні справи за обвинуваченнями, як правило, у тяжких злочинах у першій інстанції. У деяких країнах, включно з Росією, суд присяжних можливий тільки в кримінальному судочинстві. У кримінальному процесі присяжні зазвичай виносять вердикт про винуватість/невинуватість підсудного.

“Суд за участю присяжних” – правове явище, що має цілком конкретну сутність – об’єднання в одному судовому складі “суддів (або одного суддю) права” (судді-професіонали) і “суддів факту” (самостійної, незалежної від професійних суддів, колегії присяжних засідателів).

За участю присяжних засідателів не досліджуються факти попередньої судимості, характеристики, довідки про стан здоров’я, про сімейний стан та інші дані, здатні викликати упередження присяжних щодо підсудного.