Якого кольору небо насправді?

Світло з короткою довжиною хвилі розсіюється найефективніше. А найкоротша довжина хвилі для ока – це синя, тому синє світло заповнює все небо і ми бачимо його блакитним. Інші кольори видимого спектра також розсіюються, але набагато менше.

Земне небо Безхмарні денні небеса забарвлені в блакитний колір. Під час сходу і заходу Сонця на небі з’являються відтінки жовтого, помаранчевого і червоного кольорів, а зрідка можна побачити і зелений промінь. Уночі блакитний і синій колір неба змінюється темно-синім, див.

Синій колір з’явився в людській історії порівняно недавно – принаймні в тому вигляді, в якому ми його знаємо зараз, його тривалий час не було. У стародавніх мовах не було слова для опису синього кольору – ні в грецькій, ні в китайській, ні в івриті не було відповідної лексеми.

Проста відповідь полягає в тому, що рослини поглинають усі фотони червоного і синього кольору сонячного спектра, але тільки 90% зеленого. Ті 10%, які вони відображають, і лежать в основі нашого сприйняття кольору листя. Якби рослини вбирали в себе більше, то людині вони б і зовсім здавалися чорними.