Чому бабусі не хочуть сидіти з онуками?

– бабусі можуть не відчувати бажання спілкуватися з маленькою дитиною. Таке спілкування може видаватися заняттям стомлюючим, рутинним і нудним; – відмова від взаємодії з онуком іноді є своєрідним покаранням батькам: хотіли дитину – ось і займайтеся нею самостійно.

У Росії заведено експлуатувати бабусь і дідусів. Вважається, що на пенсії вони мають допомагати дітям і сидіти з онуками – на перше прохання. Самі літні люди, навіть втомлюючись і відсуваючи власні плани, часто не наважуються відмовити дорослому синові або дочці.

З’ясувалося, що побачивши онуків, у жінок активізуються ділянки мозку, пов’язані з емоційною емпатією. Це свідчить про те, що бабусі прагнуть зрозуміти почуття онуків. Наприклад, коли онуки відчувають почуття радості, то бабусі теж радіють.

Бо традиція поділу їжі, частування присутня в усіх суспільствах (у різному ступені вираженості) і є проявом максимальної дружелюбності. Способів висловити свою любов і дружелюбність багато, але для бабусь він, мабуть, найбезперечніший і найдоступніший.