Чому кити викидаються на берег?

До числа загальних теорій належать: шумове забруднення океану (зокрема, сонарами), яке травмує органи слуху та ехолокації, що доведено в частині випадків; паніка внаслідок нападу хижаків (наприклад, косаток); надто близьке до узбережжя полювання на кальмарів і рибу; слабкість у зв’язку з похилим віком, погана …

Як це відбувається, розповідає докторка біологічних наук Ольга Філатова, лекторка культурно-просвітницького проєкту АРХЕ. У цього явища може бути багато різних причин, але дві основні – це проблеми зі здоров’ям і помилка навігації. Хворі або поранені китоподібні нерідко опиняються на мілководді.

Науковці Гавайського інституту морської біології з’ясували, що кити і дельфіни можуть викидатися на берег через ураження новим штамом морбілівірусу (CeMV). У 2013 році дослідники виявили один зі штамів – CeMV-2 – у двох афалін з Індо-Тихоокеанського регіону поблизу узбережжя Західної Австралії.

Як вважає наш співвітчизник, біохімік Володимир Скулачов, про похилий вік цього гігантського ссавця можна судити за його очним кришталиком. Що більше років тварині, то сильніше він мутніє, порушує зір або ж зовсім призводить до сліпоти.