Чому Ладога Дорога життя?

Рівно 80 років тому, 22 листопада 1941 року, по льоду Ладозького озера було відкрито Дорогу життя. Назву вона отримала через те, що після початку блокади Ленінграда німецькими військами єдиним способом доставити продовольство до обложеного міста та вивезти звідти людей залишилася саме Ладога .Nov 22, 2021

За короткий час на Ладозькому озері було створено цілу інфраструктуру, яка дала змогу забезпечувати в роки блокади і Ленінград, і Кронштадт, і Оранієнбаумський плацдарм, і війська Ленінградського фронту, і Балтійський флот. Шлях через Ладогу по праву став іменуватися Дорогою життя.

“Дорога життя” – під час Великої Вітчизняної війни єдина транспортна магістраль через Ладозьке озеро. У періоди навігації працювала, здійснюючи перевезення по воді, під час льодоставу – по льоду озера. Зв’язувала з 12 вересня 1941 по березень 1943 року блокадний Ленінград із країною.

Ділянка Дороги життя, що існувала в 1941-1943 рр. Усі вантажі в Ленінград йшли з головної продовольчої бази Північного Заходу, з Вологди, залізницею Тихвін – Волхов, а потім суднами доставлялися до села Осиновець на західному березі Ладоги.