Чому ми святкуємо Новий рік 31 грудня?

Звичай відзначати Новий рік у ніч із 31 грудня на 1 січня з’явився в Росії за Петра I. До цього, з прийняття християнства 988 року, його відзначали 1 березня, а 1492 року датою початку року закріпили 1 вересня. Тоді літочислення йшло за візантійською системою, “від створення світу” – тобто від 5508 року до нашої ери.

Старий Новий рік – це новорічне свято, що відзначається за юліанським календарем. З 1901 до 2100 року різниця між григоріанським і юліанським календарями становить 13 днів, і, згідно з юліанським календарем, Новий рік припадає на ніч із 31 грудня (13 січня) на 1 січня (14 січня).

Традиція ж відзначати Старий Новий рік виникла після запровадження 1918 року григоріанського календаря, внаслідок чого 1-ше січня за юліанським календарем стало відповідати 14-му січня за прийнятим григоріанським календарем.

Новий рік можна розглядати як свято, завдяки якому близькі люди, нарешті, збираються разом – чи то родичі, чи то друзі. Час, проведений із ними, – привід для радості та нагадування про те, яке значення вони мають у вашому житті.