Чому він так називається?

У нашій місцевості легкі ажурні квіточки Вітрениці дібровної називають пролісками. Латинська назва її роду – Анемона (Anemone) перекладається як «дочка вітрів». Російська назва теж схожа за змістом. Воно з'явилося тому, що Анемони хитаються від найменшого подиху вітерця.

Анемона (Anemone) – багата та різноманітна група квітучих рослин, розмір яких варіюється від мініатюрних до високих японських сортів. Ці багаторічники часто називають «вітряними квітами» або Ветрениця через їхню здатність розгойдуватися навіть при легких коливаннях повітря.

Вітренка дібровна виростає зазвичай у широколистяних лісах, іноді в ялиново-широколистяних, може домінувати у травостої. Присутність цього виду в ялиновому лісі зазвичай свідчить про витіснення ялиною колись дубових лісів.

Ветрениця алтайська – ефемероїд, невелика багаторічна трав'яниста рослина з білими квітками. Медонос, лікарська та декоративна рослина. Має антимікробні, протизапальні, сечогінні, болезаспокійливі, потогінні властивості. Рослина отруйна!