Коли потрібно накладати джгут?

Джгут слід накладати тільки при артеріальній кровотечі при пораненні плеча і стегна. 2). Джгут необхідно накладати між раною і серцем, максимально близько до рани. Якщо місце накладення джгута припадає на середню третину плеча і на нижню третину стегна, слід накласти джгут вище.

Не слід накладати джгут у середній третині плеча, це може призвести до здавлювання променевого нерва і розвитку в подальшому паралічу. Місце, де передбачається накласти джгут, обов’язково слід захистити ватно-марлевою підкладкою або прокладкою з одягу.

У разі пошкодження великих вен на кінцівки накладають джгут. У цьому разі джгут накладають нижче рани і затягують менш туго, ніж у разі артеріальної кровотечі. Велике значення має правильна зупинка носової кровотечі.

У разі, коли венозна кровотеча не зупинилася після накладення гнітючої пов’язки, необхідно вчинити так само, як при артеріальній кровотечі, – накласти кровоспинний джгут. Джгут накладають на кінцівках вище за рану, якомога ближче до неї, на одяг або підкладену тканину.