На якому терміні вагітності не можна спати на спині?

Навіть якщо ви звикли спати в позі спартанця, на спині, широко розкинувши руки – вже з 28-му тижні вам доведеться кардинально змінювати свій уклад. Справа в тому, що зі зростанням плода, буде істотно збільшуватися навантаження на кишечник і порожню вену, перекриваючи доступ кисню до малюка.

Не варто довго спати на спині: перетискається нижня порожня вена, спостерігається додаткове навантаження на хребет, кишечник, діафрагму. Це стає причиною болю в спині, порушень травлення, геморою, утруднення дихання Найбільш оптимальне положення для вагітною під час сну – на боці, особливо лівому.

Приблизно в середині вагітності вам слід відмовитися від сну на спині. Це пов'язано з тим, що ваша матка, що росте, може чинити тиск на основні кровоносні судини, що може призвести до зниження артеріального тиску і погіршення кровообігу у вашому серці і серці вашої дитини.

Особливості сну в 2 триместрі А зручних поз для сну стає дедалі менше. Тому лікарі зазвичай дають рекомендації, як краще спати вагітної в цей період – на животі з 14 тижня вже спати не можна. А з 20-ї і до кінця вагітності доведеться відмовитися і від сну на спині.