Як сьогодні поминати померлих: традиції та обряди

Кожна людина у житті стикається із втратою близької людини. Перша пам'ятна дата після смерті стає особливо значущою. У суспільстві існує кілька способів згадувати померлих.

Один із традиційних способів увічнити пам'ять про покійного – це встановлення пам'ятника на його могилі. Кожен перехожий зможе прочитати ім'я та прізвище померлого та вшанувати його пам'ять молитвою чи квітами. Такий жест є одночасно і виявом скорботи, і повагою до того, хто пішов.

Сьогодні багато людей вважають за краще створювати віртуальні пам'ятки в інтернеті. Одна з найпопулярніших платформ для цього – соціальні мережі. Родичі та друзі можуть розмістити фотографії, спогади та висловити свої почуття у коментарях. Це дозволяє зберегти пам'ять про покійного та підтримувати її, обмінюючись спогадами з іншими людьми.

Також сучасна людина може вибрати нестандартні способи поминати близьких. Один із них – створення особистого альбому з фотографіями, листами та місцями, які були важливими для покійного. Такий альбом можна переглядати на самоті або показувати рідним та друзям, щоб разом згадати про покійного.

Як сьогодні згадувати померлих
ДатаНазва святаОбов'язки віруючих
26 березняСубота перед РадоницеюВідвідування могил родичів, піднесення повітряних кульок, свічок та квітів, читання молитви за померлих
27 березняРадоницяПанахида на цвинтарі, спілкування з рідними, скорботний спогад про покійних
9 травняДень ПеремогиУчасть у святкових заходах, покладання квітів до меморіалів, згадування загиблих воїнів
1 листопадаДень усіх святихВідвідування кладовища, розміщення свічок на могилах, молитва за упокій померлих

Віруючі у храмах на свято можуть поставити свічки за упокій душ померлих родичів. Цього дня можна відвідати цвинтар. На могилі можна провести невелике прибирання, посадити квіти чи дерева. Також можна принести букет квітів та запалити лампаду.22 квіт. 2023 р.

Як згадати померлого у день його смерті?

На Радоницю прийнято поминати померлих близьких у храмі. Можна замовити про них спеціальну молитву – панахиду – або просто написати їхні імена у поминальних записках. А також поставити в храмі свічки і помолитися про те, щоб Господь пробачив їм усі гріхи та упокоїв їхню душу.

Що не можна робити в дні поминання покійних?

Не рекомендується цього дня проводити пишні свята чи розважальні заходи. У жодному разі не можна поганословити і негативно відгукуватися чи думати про померлих. Як і більшість церковних свят, не можна виконувати важку роботу, прибиратися вдома і робити інші справи по господарству.

Що треба робити у поминальні дні?

Поминальні дні завжди починаються зі служби в церкві – там проводять панахиди на згадку про покійних близьких. Після панахиди люди відвідують цвинтарі, несуть крашанки та писанки, невеликі паски на могили рідних. Також упорядковують могили, пам'ятники, огорожі. Обов'язково запалюють свічки. Збережена копія

Як згадувати покійних словами?

Ви можете молитися своїми словами. Про хрещених можна молитися так: Упокій, Господи душу покійного (раба Твого) ____________, прости йому всі гріхи його вільні і мимовільні, даруй йому Царство Небесне і причастя вічних Твоїх благих, і Твоє нескінченні і блаженні життя насолоду і створи йому вічну пам'ять!